Een nieuwe liefde na het verlies van haar man
Jolanda is 70 jaar en verloor enkele jaren geleden haar man Henk. Ze waren 46 jaar samen en hadden een warm en liefdevol huwelijk. Natuurlijk ging niet altijd alles vanzelf. Ook zij kenden hun meningsverschillen en moeilijke momenten, maar door de jaren heen waren ze steeds beter op elkaar ingespeeld geraakt.
Een tijdje geleden ontmoette Jolanda de 74-jarige Jan, die zelf ook weduwnaar is. Het klikte tussen hen. Ze kunnen fijn praten, hebben verschillende interesses gemeen en genieten van elkaars gezelschap. Inmiddels hebben ze elkaar zes keer ontmoet.
Ondanks dat ze het fijn hebben, merkt Jolanda dat ze regelmatig met een onbevredigd gevoel thuiskomt. Er ontbreekt iets, al vindt ze het lastig om precies onder woorden te brengen wat dat is.
Tijdens een gesprek met haar matchmaker Paula Vogelzang vertelt ze dat ze zich door Jan niet altijd gezien voelt. Niet op de manier waarop Henk haar zag.
“Henk voelde gewoon aan wat ik nodig had. Ik hoefde het niet uit te leggen. Jan lijkt soms helemaal niet te merken wat er in mij omgaat.”
Een herkenbaar moment tijdens het daten
Om uit te leggen wat ze bedoelt, vertelt Jolanda over een recent museumbezoek met Jan. Ze hadden een heerlijke middag. Ze genoten van de tentoonstelling, wisselden hun gedachten uit en maakten af en toe een grapje. Totdat Jolanda bij een bepaald schilderij bleef staan.
Het schilderij raakte haar. Ze kon niet precies zeggen waarom, maar het riep iets bij haar op. Ze ging op een bankje zitten om er nog wat langer naar te kijken. Terwijl ze daar zat, moest ze aan Henk denken.
Ze wist precies wat hij op zo’n moment zou hebben gedaan. Hij zou naast haar zijn komen zitten, misschien even zijn arm om haar heen hebben geslagen en haar rustig de tijd hebben gegeven. Zonder vragen, zonder woorden. Hij kende haar immers.
Jan reageerde anders. Hij bekeek ondertussen nog een paar andere schilderijen en kwam na een minuut of vijf terug.
“Zullen we weer verdergaan?”
Jolanda voelde zich teleurgesteld. Zag hij dan niet dat dit schilderij haar raakte? Dat ze behoefte had om even samen stil te staan? Ze zei er niets van, stond op en liep met hem mee. Het vervelende gevoel bleef.
Op weg naar huis dacht ze opnieuw aan Henk. Bij hem had ze zich nooit hoeven afvragen of hij haar begreep. Hij voelde haar gewoon aan. Daar begon de twijfel. Was Jan wel de juiste man voor haar?
Lees verder onder de foto…